Solidarity Fund PL in Ukraine

Місія та цінності

Місія

Ми працюємо заради свободи, спільного процвітання і безпеки

За десятиліття миру, який панував у Європі після Другої світової війни, ми звикли думати, що свобода дається раз і назавжди. Проте реальність доводить, що свобода хистка, періоди миру коротші, ніж нам би хотілося, а кордони, хоча й визнані міжнародним співтовариством, можуть переглядатися. Безпека – це ключовий чинник, який дозволяє самостійно обирати свою долю та шлях розвитку. Тож ми працюємо задля свободи, спільного процвітання та безпеки наших партнерів, насамперед у країнах Східного партнерства: Білорусі, Україні, Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані. Ми зосереджуємося на розвитку громадянського суспільства та демократичних змінах. Ініціюємо зміни в системах освіти, виступаємо за розвиток місцевої демократії, підтримуємо вільні та незалежні ЗМІ, а також організації, які борються за дотримання прав людини.

Ми спрямовуємо свою діяльність не лише на підтримку свободи, а й на те, щоб зміцнити почуття безпеки та забезпечити процвітання нашим партнерам і самим собі. В атмосфері співпраці формуються добрі відносини між партнерами, будується безпека і міцніє свобода.

Ми передаємо нашим партнерам польський досвід політичної та економічної трансформації. Завдяки нашій присутності на місці ми знаємо їхні потреби й амбіції та спільно плануємо проекти, які найбільшою мірою відповідають нашому спільному процвітанню.

Разом із нашими партнерами ми впроваджуємо зміни на центральному та місцевому рівнях. Ми охоплюємо віддалені від центрів села і міста, щоб надихати та надавати динамічного прискорення процесам низового розвитку. Ми систематично працюємо, запускаючи програми та проекти, які покращують правове середовище, організацію інституцій та змінюють свідомість партнерів. Результати нашої спільної роботи помітні, стійкі та служать нашим партнерам ще довго після завершення спільних ініціатив.

Наші цінності

Солідарність

У нас є почуття спільноти з жителями країн, з якими ми працюємо. Ми завжди шукаємо цінності, які нас об’єднують. Відчуваємо спільну відповідальність за дії, які є результатом збіжності поглядів і прагнень. Сприймаємо солідарність також як інвестицію в наших партнерів, тому що завдяки цьому ми також інвестуємо у свободу, процвітання і безпеку Польщі. У надзвичайних кризових ситуаціях, коли люди стикаються з великим нещастям, ми намагаємося якомога швидше й ефективніше організувати підтримку найбільш потребуючих, щоб полегшити їхню долю. Також у реалізації запланованих заходів ми не залишаємо наших партнерів на півдорозі, а солідарно виробляємо оптимальні для них рішення.

Відповідальність

Ми ділимося польським досвідом, але не нав’язуємо жодних рішень. Разом з нашими партнерами ми виявляємо проблеми та шукаємо найкращі варіанти. Ретельно і прискіпливо вивчаємо місцеві умови й чесно кажемо, є у даного проекту шанси на реалізацію чи ні. Ми цілковито віддаємося тому, що робимо, бо дбаємо про добрі результати. Беремо на себе відповідальність за спільні дії і передаємо нашим партнерам такий комплекс знань, досвіду й інструментів, щоб після завершення співпраці вони могли продовжувати роботу над подібними ініціативами самостійно, ефективно та із задоволенням. 

Повага

Ми працюємо в різних країнах, дотримуючись чинних там правових норм, опановуємо місцеві звичаї, прийняті стандарти і норми поведінки. Шануємо релігії, які сповідуються у даному регіоні, та місцеву культуру. Ми уважно вивчаємо різноманіття тих місць, у яких працюємо, ставимося до нього з розумінням і належною повагою. 

Емпатія

Ми розуміємо культурні відмінності між нами, складний історичний досвід і відмінні традиції наших партнерів та їхній менталітет. Співчуваємо їхнім національним травмам. Намагаємося заглибитися у феномен їхніх колективних переживань та врахувати їхній унікальний досвід у спільному плануванні ініціатив, що змінюють ту дійсність, у якій вони живуть. Основа нашого підходу – працювати крок за кроком, оскільки розуміємо, що кожна зміна вимагає часу. Ми поруч з людьми і разом з людьми. Саме тому ми діємо не за стандартним шаблоном, а адаптуємо свої дії до місцевих умов і потреб партнерів. 

Перейти до вмісту