Solidarity Fund PL in Ukraine

2019

«Популяризація оздоровчо-спортивних послуг для людей похилого віку» – Менська ТГ, Чернігівська обл.

У Менській ОТГ реалізували проєкт “Популяризація оздоровчо-спортивних та реабілітаційних соціальних послуг для людей похилого віку”, який виграв грант від Фонду міжнародної солідарності. Основні кошти на його впровадження надала польська сторона (271 тис. грн), а 20% вартості (45 тис. грн) профінансувала Менська міська рада.

У результаті такої співпраці 3 грудня у Мені відкрили тренажерний зал для осіб поважного віку та людей з інвалідністю. Обладнали його в приміщенні міської лазні. У залі є бігова доріжка, велотрек та інші тренажери, дошки Євмінова, фітболи. Також тут працює медсестра. Відвідувати його зможуть ті, хто перебуває на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування Менської міськради.

За словами директорки терцентру Наталії Гончар, заявки на тренування подали 24 особи. “Оскільки ця послуга в нас – нова, охочих займатися ми попросили пройти медичну комісію”, – зазначила Гончар. 

Загальна вартість проєкту: 316,0 тис. грн.

Соціальний гуртожиток «Турбота» – Лосинівська ТГ, Чернігівська обл.

Створений соціальний гуртожиток для цілодобового перебування осіб, які перебувають у СЖО. Пройшли тренінг для підвищення кваліфікації 18 соціальних працівників.

Соціальний гуртожиток відкрито в будівлі колишньої лікарні. Її перший поверх був зайнятий амбулаторією, а три інших – вільні для будь-яких ідей. Першою втіленою ідеєю й став гуртожиток для самотніх людей поважного віку та осіб, які потрапили у складні життєві обставини.

Поки що заклад займає лише половину другого поверху і має 5 кімнат. Грантові кошти пішли на ремонт приміщення, закупівлю меблів, постільної білизни, побутової техніки та ін.

Соціальний заклад забезпечує: 

Ефективна система надання соцпослуг – авто для мультидисциплінарної команди – Сосницька ТГ, Чернігівська обл.

Придбаний 7-місний автомобіль для виїздів мультидисциплінарної команди для обслуговування населення у віддалених селах громади.

Підтримка польських донорів, надана Сосницькій громаді, дозволила останній придбати автомобіль Renault Lodgy для територіального центру селищної ради. Машина має 7 повнорозмірних місць для дорослих осіб і дозволяє мультидисциплінарній команді терцентру швидше реагувати на потреби своїх підопічних. До складу такої соціальної бригади входять швачка, взуттьовик, медсестра, перукар, соціальний працівник.

Закупівля автомобіля обійшлася громаді в 427,3 тис. грн. З них майже 413 тис. – це були дотаційні кошти МЗС Республіки Польща, виділені в рамках програми польської співпраці, а 14,6 тис. – співфінансування з місцевого бюджету. Реалізація ініціативи стала наслідком участі ОТГ в конкурсі Фонду малих проєктів/Small Project Fund Фонду Міжнародної Солідарності. 

Загальна вартість проєкту: 427,3 тис. грн.

Перейти до вмісту