Solidarity Fund PL in Ukraine

Фонд ім. бл. свщм. К. Шептицького

З липня 2022 року до 31 грудня 2023 року Фондом міжнародної солідарності було реалізовано Програму підтримки українських дітей та жінок в умовах війни в Україні. Програма стала результатом тісної співпраці між польськими та українськими урядовими структурами. Її ініціаторами виступили Канцелярія Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Допомога для дітей та жінок надавалася в рамках спеціально заснованого Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького та була профінансована Канцелярією Прем’єр-міністра Республіки Польща.

Блж. сщмч. Климентій Шептицький – польський граф, український монах-студит, Праведник народів світу, священнослужитель, який загинув від рук радянської влади. Отець Климентій присвятив себе християнському служінню, а турбота про дітей-сиріт під час Першої світової війни була одним із пріоритетів його діяльності. Ця яскрава особистість, що вважається символом польсько-української єдності, стала покровителем Фонду.

Фінансова підтримка Фондом імені блж. сщмч. Климентія Шептицького за 2022-2023 роки була надана 2044 дітям до 18 років, у яких обоє батьків або один із них загинули внаслідок війни в Україні. Також 218 жінкам, які перебували в російському полоні та були звільнені в рамках офіційних обмінів, була надана фінансова допомога. Для 49 жінок було організовано відпочинково-реабілітаційну поїздку до Польщі. Окрім того, в 2022 році 24 жінки скористалися психологічними консультаціями.

Також було організовано роботу 4 виставок “Україна. Сльози війни” з історіями дітей та жінок, постраждалих від війни. Дві виставки в грудні 2023 року були відкриті у Варшаві, ще дві – в Києві. Дані експозиції були покликані показати солідарність польського та українського народів, продемонструвати силу та біль героїв Фонду імені блж. сщмч. Климентія Шептицького, привернути увагу всіх небайдужих до питання подальшої підтримки тих, хто найбільше цього потребує. 

Новини проєкту

Перейти до вмісту