Solidarity Fund PL in Ukraine

Застосування Загальної схеми оцінки (CAF) у публічному секторі України

Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні реалізувала в 2021 році пілотний проєкт «Управління якістю через застосування Загальної схеми оцінки (CAF) у публічному секторі України». Проєкт ґрунтувався на досвіді Фонду у використанні інструменту СAF в реалізації проєктів, спрямованих на покращення сфери соціальних послуг та відповідав на запит щодо підтримки Державного центру адаптації державної служби України до стандартів ЄС. Центр діє при Національному агентстві України з розробки методології реалізації CAF на місцевому та центральному рівні і є єдиною організацією в Україні, відповідальною за реалізацію CAF.

Метою проєкту є підтримка розробки методології застосування інструменту CAF на місцевому рівні в Україні та підтримка впровадження CAF на центральному рівні. В рамках проєкту були проведені навчальні заходи для українських чиновників за участі польських експертів, в яких вони ділилися досвідом реалізації CAF у Польщі. Також проведена низка навчальних заходів за участі українських спеціалістів, метою яких була підтримка української сторони в розробці методології CAF для органів місцевого самоврядування.

Це пілотний проєкт, який був покликаний допомогти в розробці підходу, який в майбутньому буде використовуватися на місцевому рівні для ефективної роботи місцевих органів влади. З урахуванням великого досвіду Польщі в цій галузі і системної подібності між двома країнами (Польщею і Україною) підтримка Польщею впровадження цього механізму неоціненна. Відповідно до поставлених на 2021 рік цілей та запланованих заходів в рамках реалізації проєкту, планується, що вже у 2022 році можна буде застосовувати розроблену методологію в управлінні територіальних громад. В перспективі це надасть можливість отримання додаткового фінансування для системної підтримки вдосконалення управління.

Використання CAF є хорошою практикою в багатьох країнах, зокрема в Польщі. У випадку з Україною застосування такого інструменту може бути корисним в розрізі системних реформ і адаптації публічного управління, що дозволить наблизитися до структур ЄС та досягти давніх прагнень щодо майбутнього членства в європейському союзі.

Проєкт реалізований Фондом міжнародної солідарності і співфінансований в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. 

Новини проєкту

Перейти до вмісту