Solidarity Fund PL in Ukraine

Проєкт «Психосоціальна підтримка в Україні» PRO_MentalHealth

У відповідь на стрімке зростання потреб народу України у сфері психологічної та соціальної підтримки у подоланні негативних наслідків війни керівництвом Фонду міжнародної солідарності (Республіка Польща) було ініційовано створення проєкту з організації психосоціальної допомоги тим, хто цього потребує: ветеранам війни, Захисникам і Захисницям, членам їхніх сімей та сімей загиблих, особам, які отримали поранення, були у полоні або під окупацією, внутрішньо переміщеним особам, а також цивільним особам, які пережили травматичний досвід.

З огляду на критичну потребу у професійній реабілітації та адаптації до цивільного життя ветеранів війни та за фінансового сприяння Європейської Комісії, польського державного Банку крайового господарства та програмою “Підтримка демократії” Міністерства закордонних справ Республіки Польща створено пілотний Проєкт «Психосоціальна підтримка в України» PRO_MentalHealth, метою якого є розробка та апробація моделі надання на місцевому і районному рівні Рівненської області психосоціальних послуг постраждалому населенню. 

У рамках Проєкту PRO_MentalHealth створено 4 центри психосоціальної підтримки (по одному у кожному районі), діяльність яких базується на мультидисциплінарних командах (психіатра та трьох психологів). Особливість цих команд це змога надавати послуги стаціонарно та мобільно — для забезпечення потреб людей у віддалених населених пунктах району. Передбачається, що спектр послуг Центрів буде поступово розширюватися від психологічної допомоги до інших сфер залежно від результатів оцінки потреб та джерел комбінованого фінансування.

Новини проєкту

Перейти до вмісту