«Добре самоврядування» це – програма стажування, яка поєднує представників органів місцевого самоврядування (ОМС) України з представниками органами місцевого самоврядування Польщі.

Метою проєкту є підготовка, тестування та оцінювання програми стажування як інструменту, що дозволяє польським та українським працівникам ОМС обмінюватися досвідом та налагоджувати зв’язки між органами місцевого самоврядування Польщі та України. Зокрема, програма покликана надихати українських посадовців місцевого самоврядування на впровадження нових управлінських та організаційних рішень в ОМС, в яких вони працюють, а також допомогти у побудові відносин між польськими та українськими ОМС, які в майбутньому стануть відправною точкою для подальшої співпраці.

У 2022 році у пілотному проєкті взяли участь 20 представниць ОМС України. Стажування для кожної учасниці тривало 2 місяці. Протягом цього часу учасниці за підтримки менторів виконували завдання та знайомилися з обраними напрямками роботи ОМС. Дуже важливу роль у програмі відіграє участь представника польського місцевого самоврядування, тобто ментора. Ця роль полягає насамперед у підтримці процесу розвитку та стажування. У рамках підготовки стажистки та ментори взяли участь у семінарах з підготовки до співпраці. Стажистки також взяли участь у двомісячному онлайн-курсі польської мови.

Тематика стажувань була обрана з огляду на інтереси учасниць та можливості польських ОМС, які їх приймали. Перед початком стажування були складені індивідуальні плани, що охоплювали такі сфери як освіта, соціальна політика, управління проєктами, розробка стратегії, екологія, управління відходами, розвиток бібліотек, співпраця з мешканцями. 

НОВИНИ ПРОЄКТУ