«Добре врядування» це – програма стажування, яка поєднує представників органів місцевого самоврядування України та Польщі, забезпечивши їм можливість здобуття нових знань та навичок.

Метою проєкту є підтримка модернізації органів місцевого самоврядування України в контексті процесу вступу України до ЄС та оцінювання програми стажування як інструменту, що дозволяє польським та українським працівникам ОМС обмінюватися досвідом та налагоджувати зв’язки між органами місцевого самоврядування Польщі та України. Зокрема, програма покликана надихати українських посадовців місцевого самоврядування на впровадження нових управлінських та організаційних рішень в ОМС, в яких вони працюють, а також допомогти у побудові відносин між польськими та українськими ОМС, які в майбутньому стануть відправною точкою для подальшої співпраці.

У 2022 році у проєкті було 20 представниць ОМС України, які стажувалися протягом 2 місяців. За підтримки менторів з польського місцевого самоврядування вони виконували завдання та знайомилися з обраними напрямками роботи ОМС. Підготовка включала семінари з підготовки до співпраці та 2-місячний онлайн-курс польської мови. Тематика стажувань була обрана з огляду на інтереси учасниць та можливості польських ОМС, які їх приймали. Перед початком стажування були складені індивідуальні плани, що охоплювали такі сфери як освіта, соціальна політика, управління проєктами, розробка стратегії, екологія, управління відходами, розвиток бібліотек, співпраця з мешканцями.

У 2023 році 25 представників ОМС України взяли участь у проєкті. Вони пройшли 7-тижневе стажування в польських муніципалітетах. Стажисти мали інтенсивний курс з вивчення польської мови, здобули нові знання про польську модель децентралізації та вступ України до Європейського Союзу. Опанували методику управління проєктами PM² Європейської комісії. Ознайомилися  з основними засадами та історією розвитку територіального співробітництва в Європі, з кращими практиками та інноваційними заходами. Навчилися основам підготовки транскордонних проєктів, пошуку партнерів, дізналися про програми та актуальні можливості залучення грантових коштів.

Під час підсумкового Форуму програми стажувань “Добре врядування” у 2023 році було укладено три договори про наміри співробітництва між українськими та польськими органами місцевого самоврядування, а ще три – після завершення програми.

Реалізація програми “Добре врядування” дозволила посилити компетенції представників органів місцевого самоврядування України та сприяла обміну досвідом між працівниками органів місцевого самоврядування обох країн. Програма “Добре врядування” стала каталізатором для впровадження нових управлінських та організаційних рішень в українських громадах, а також сприяла побудові міцних відносин між органами місцевого самоврядування України та Польщі. Цей проєкт є важливим кроком у шляху України до європейської інтеграції та розвитку місцевого самоврядування.

НОВИНИ ПРОЄКТУ