Доктор Дмітро Володін, експерт Центру Європейських Проєктів, був спікером заходу. Він працює в центрі вже понад 10 років і спеціалізується на проєктах транскордонного співробітництва між українськими та польськими громадами. Дмітро має багатий досвід співпраці з Європейською Комісією, USAID, GIZ, UNDP, ОБСЄ.

На вебінарі Дмітро Володін ознайомив представників українських громад з основними засадами та історією розвитку територіального співробітництва в Європі. Він розповів про кращі практики та інноваційні заходи. Також було обговорено можливості фінансування заходів у сфері розвитку з фондів Європейського Союзу для українських громад. Спікер підкреслив, що проєкти повинні виходити за рамки простого обміну і містити спільні дії, що приводять до конкретних результатів. Наприклад, спільне придбання технологій, організація спільних заходів чи розробка спільних продуктів. Такий підхід є ефективним способом вирішення викликів, з якими стикаються території.

Дмітро Володін відповів на всі питання учасників, що стосувалися підготовки успішного транскордонного проєкту, пошуку партнерів, інформації про програми та актуальні проєкти. Учасники запевнили спікера, що вони застосують набуті знання на практиці та докладуть максимум зусиль для розвитку своїх громад.

Програма стажувань «Добре самоврядування» співфінансується Програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польщі та впроваджується спільно з Програмою «U-LEAD з Європою.»