Solidarity Fund PL in Ukraine

Соціальні послуги

Метою цього напрямку діяльності є розвиток компетенцій територіальних громад у сфері соціальної допомоги, підвищення кваліфікації працівників залучених до соціальної сфери та збільшення залучення громадських організації у реалізацію соціальних послуг в громадах, що має допомогти у наданні якісних соціальних послуг їх жителям.

Ми працюємо із працівниками громад, залученими до соціальної сфери, в тому числі з головами громад, керівниками структурних підрозділів, фахівціями із соціальної роботи, соціальними працівниками, психологами, а також із представниками неурядових організацій. 

Напрямки діяльності

Підвищення кваліфікацій працівників громад, залучених до соціальної сфери у конкретних напрямках

Консультативна підтримка Міністерства соціальної політики України

Покращення управління та організації соціальних послуг на локальному рівні шляхом проведення самооцінки спроможності громад у наданні соціальних послуг та створення стратегій вирішення соціальних проблем.  

Проєкти

Академія соціальних послуг

Метою проєкту є розвиток компетенцій та навичок керівників (працівників) соціальних служб у територіальних громадах за обраними темами, пов’язаних із соціальною допомогою.

В рамках реалізації проєкту на основі проведеного онлайн опитування серед громад буде обрано 2 соціальні послуги, які стануть основою для розвитку компетенцій учасників проєкту. Вибір даних послуг відбуватиметься шляхом онлайн опитування громад, які співпрацювали з Фондом міжнародної солідарності у період з 2018 по 2022 рік.

В рамках проєкту заплановане онлайн навчання за двома обраними напрямками. Загалом для учасників проєкту буде проведено 8 вебінарів за участі двох експертів. 

Записи даних вебінарів будуть також розміщені на YouTube-каналі Фонду міжнародної солідарності та онлайн платформі Міністерства соціальної політики.

Час реалізації:

липень – грудень 2023 року

Модель надання послуг неурядовими організаціями

Законом України Про соціальні послуги передбачено надання соціальних послуг через громадські організації, але часто через брак обізнаності у громад та громадських організацій цей спосіб надання соціальних послуг населенню не діє. Крім того громадські організації також не розуміють свою роль та можливості в системі соціальних послуг громади.

В країнах Європейського Союзу, зокрема й Польщі, надання соціальних послуг НГО є досить поширеною практикою. Оскільки для громади це є можливістю організувати надання якісних соцпослуг за менших фінансових витрат та розвивати НГО у громаді.

Відтак, метою даного проєкту є розробка моделі замовлення соціальних послуг органами місцевого самоврядування у громадських організацій.

Час реалізації:

липень – грудень 2023 року

В ході реалізації проєкту відбудеться:

Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг

Метою цього проєкту є допомога громадам комплексно вирішувати соціальні проблеми, спираючись на аналіз, планування, проєктний підхід, а також на досвід польського самоврядування у забезпеченні якісних соціальних послуг.

Географія проєкут охоплює Вінницьку, Житомирську та Черкаську області.

Відібрані команди громад з цих областей  проведуть комплекс як загальних так й індивідуальних консультацій з експертами проєкту, проведуть аналіз стану соціальної сфери в себе на місцях та на основі висновків створять довгострокові плани, а також розроблять реальні проєкти, які сприятимуть вирішенню соціальних проблем у своїх громадах.

Крім цього, в учасників буде можливість ознайомитись із практиками реалізації соціальних планів у польських гмінах під час візиту до Польщі. 

В рамках проєкту будуть реалізовані наступні активності:

Час реалізації:

серпень 2023 року – січень 2025 року

АРХІВ ПРОЄКТІВ

Проєкт був спрямований на підтримку реформи соціальних послуг на двох рівнях: на центральному та місцевому. На центральному рівні проєкт полягав у консультативній підтримці Міністерства соціальної політики України. На місцевому рівні проєкт був покликаний допомогти в підготовці кадрів зі сфери соціальних послуг в навчальній та практичній площинах. 

Мета проєкту – розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної допомоги та підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери , що, у свою чергу, має допомогти у наданні якісних соціальних послуг жителям громад.

 

Метою проєкту є підтримка реформи системи надання послуг соціальної допомоги в Україні на місцевому рівні (в об’єднаних територіальних громадах) шляхом підвищення компетентності фахівців, відповідальних за надання соціальних послуг, з особливою увагою на послуги для людей похилого віку та створення планів надання та розвитку послуг. 

Перейти до вмісту