Solidarity Fund PL in Ukraine

EU4Skills: кращі навички для сучасної України

Про програму EU4Skills

Eu4skills – це багаторічна програма, що фінансується ЄС та спів-фінансується Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, яка стартувала у лютому 2020 року. Мета програми – модернізація навчальних програм, популяризація професійно-технічної освіти серед молоді, вдосконалення системи управління, підвищення кваліфікації вчителів, поліпшення інфраструктури та інвестиції у навчальну базу. Програма реалізується німецьким агентством з розвитку GIZ у співпраці з установами з країн, що спів-фінансують. Запланована реалізація програми до березня 2023 року.

Програма є відповіддю на запит Міністерства освіти і науки України щодо реформування системи підготовки робітничих кадрів. Вона поєднує український та європейський досвід у цій сфері. 

Роль Польщі

До війни Фонд міжнародної солідарності впроваджував 4 компоненти програми “EU4Skills”: розробка стратегії розвитку системи закладів професійної освіти, дослідження ринку праці, професійна орієнтація, фінансування і бюджетування закладів профтехосвіти в 7 пілотних регіонах регіонах – Миколаївській, Запорізькій, Полтавській, Вінницькій, Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях. 

Після початку війни

Після 24 лютого 2022 року Програму змінили. Продовжується підтримка розвитку системи професійної орієнтації – розробляємо підручники для наступних класів, для учнів професійних навчальних закладів, готуємо вчителів, тренерів, а також у сфері стратегічного планування – допомагаємо при розробці національної програми відбудови у сфері освіти. У відповідь на нові потреби будуть додані нові завдання з метою забезпечення он-лайн навчання – адаптація та забезпечення великої кількості перекладених з польської дистанційних курсів професійного навчання, придбання комп’ютерного обладнання для студентів і вчителів, які були змушені змінити місце проживання.

Wizyta do PL_MEN
Pryazovsk_foto
Zabuzka szkola_foto
Novoorichivsk_foto
Wizyta do PL_zespol_szkol_samochodowych
Trening

Новини проєкту

Перейти до вмісту