За кілька тижнів після початку повномасштабної агресії Росії проти України, Фонд міжнародної солідарності розробив і впровадив ефективну систему гуманітарної допомоги, яка включала в себе оцінку потреб, процес закупівель, логістику (зберігання і транспортування) та розподіл гуманітарної допомоги в Україні.

У період з 2022-2023 рр. Фонд міжнародної солідарності надавав гуманітарну допомогу у вигляді продовольчої допомоги, предметів гігієни, сучасного медичного обладнання, а також допомогу, пов’язану з зимовою та енергетичною кризою. Загальна вартість допомоги склала майже 40 млн євро.

Завдяки тісній співпраці з 340 українськими територіальними громадами, допомога надійшла до тих, хто її потребує. Крім того, Фонд передав територіальним громадам 100 нових шкільних автобусів, а у Львові та Полтаві побудував містечка для 704 внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

У рамках своєї гуманітарної діяльності Фонд також керує Фондом Блаженного Климентія Шептицького, який надає фінансову підтримку дітям-сиротам війни та жінкам, звільненим з російського полону.

Гуманітарна допомога Фонду поєднується з його програмами розвитку в Україні, а саме проєктами, націленими на підтримку системи соціальної та психосоціальної допомоги на місцевому рівні та системи цивільного захисту, включно з розбудовою добровільних пожежних команд. Тому основними партнерами Фонду в Україні, окрім міністерств, є місцева влада та Державна служба України з надзвичайних ситуацій, а також люди, травмовані війною, для яких ми зміцнюємо систему психосоціальної допомоги та реабілітації в Рівненській області.

Своєчасне та ефективне надання допомоги стало можливим завдяки фінансуванню з боку Європейського Союзу (близько 26 млн євро), Міністерства закордонних справ Великої Британії (7,5 млн фунтів стерлінгів), Міністерства закордонних справ Польщі (близько 1,5 млн євро), Канцелярії прем’єр-міністра Польщі (близько 4 млн євро), а також завдяки негрошовим пожертвам від приватних компаній (з Польщі, Ірландії, Італії та Японії).