2020

Протидія Covid-19

Реагуючи на виклики, спричинені пандемією COVID-19, Міністерство закордонних справ  Республіки Польща та Фонд міжнародної солідарності прийняли рішення про спрямування частини коштів програми «Підтримка демократії» на боротьбу з насідками пандемії в Україні. Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні, пріоритетом діяльності якого є проєкти співпраці для розвитку, спрямовані на підтримку реформи соціальної політики та системи освіти в Україні, розпочало програму підтримку лікарень у кількох регіонах України.

Фонд міжнародної солідарності надає підтримку українським партнерам у боротьбі з COVID-19 виходячи з трьох головних принципів:

  • Допомога – Польща є надійним партнером для України і завжди готова прийти на допомогу в необхідний момент. Теперішня ситуація не є винятком.
  • Солідарність – пандемія це глобальна проблема, яка вимагає універсальних дій. «Міжнародна солідарність», це наша відповідь на виклики сьогодення.
  • Співпраця – вся допомога, що надається є результатом діалогу з українськими партнерами та відповіддю на їхні потреби.

Вибір лікарських закладів був здійснений на підставі низки чинників, таких як підтримка регіонів, в яких реалізовуємо чи реалізували проєкти з розвитку, спрямовані на підтримку об’єднаних територіальних громад (Чернігівська, Львівська області), співпраця з Консульством Республіки Польща, котре допомагає у визначенні потреб лікарень. Також критерієм надання допомоги лікарням є визначення їх Міністерством охорони здоров’я України як опорних у боротьбі з пандемією. Окрім цього, планується надання допомоги ветеранським і військовим шпиталям, оскільки вони мають нижчий рівень забезпечення необхідними засобами та обладнанням, нерідко залишаються поза увагою інших донорів, але за умов коли триває війна на Сході України такі заклади також потребують підтримки.