22-23 вересня відбулись польсько-українські координаційні зустрічі  в рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». З цією метою до України прибув Марек Ковальський, генерал Державної Пожежної Служби Республіки Польща у відставці, голова керівного  комітету проєкту, член правління Асоціації Добровільних пожежних команд Республіки Польща. 

 

Генерал Ковальський та Лілія Атнажева  — координаторка проєкту, зустрілися з очільниками Головних Управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Луганській та Полтавській областях для налагодження механізмів співпраці. Сторони обговорили, як найефективніше застосувати досвід ґмін Республіки Польща для покращення системи цивільного захисту в українських територіальних громадах. У фокусі також – підготовка до навчальних візитів представників громад та ДСНС України, які заплановані на жовтень-листопад поточного року.  

 

Делегація Представництва Фонду міжнародної солідарності спільно з партнерами з ДСНС України також побували у двох селах, в яких планується створити Добровільні пожежні команди. У селі Шульгинка Шульгинської сільської територіальної громади активно проводяться будівельні роботи з облаштування приміщення, в якому перебуватиме осередок Добровільної пожежної команди. На наступний рік кошти на підготовку приміщення для пожежників мають бути виділені і для  села Голубівка Рубіжанської міської територіальної громади.

 

 

Нагадуємо, що 21 вересня, в рамках проєкту відбувся всеукраїнський вебінар «Досвід Польщі з організації Добровільних пожежних команд», організований спільно з Асоціацією  об’єднаних територіальних громад. У вебінарі взяли участь представники і Державної служби України з надзвичайних ситуацій . Під час вебінару спікери — Агнєшка Пясецька, експертка проєкту, та Даніел Вуйцик, комендант Добровільної пожежної команди Гміни Бжостек — поділилися досвідом з організації та підготовки Добровільних пожежних команд, розглянули питання фінансової підтримки, а також вказали на важливість мотиваційного компоненту.

 

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща 

 

 

НОВИНИ

«ШКОЛА БЕЗПЕКИ»: ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ДО…

лист. 30, 2021
12 листопада команда Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні…

Алевтина Седоченко: «Наша місія — надати кожному…

лист. 23, 2021
Напередодні Нового Року до учнів шкіл восьми областей України потрапить посібник…

«ВОГНЕБОРЦІ»: УЧАСТЬ У ФОРУМІ «УКРАЇНА 30.…

лист. 18, 2021
4 листопада в Києві відбулась масштабна подія — Всеукраїнський форум з безпекових питань…

Арт-двіж «Гроші Є!»: у Сосницький громаді…

жовт. 29, 2021
Погожого осіннього ранку футбольне поле у Сосниці спорожніло. На стадіоні місцеві…