Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні оголошує конкурс з відбору громад до проєкту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій територіальних громад у сфері надання соціальних послуг», який буде реалізовуватися протягом 2022 – 2023 рр. та фінансується програмою польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Мета проєкту – розвиток компетенцій територіальних громад щодо управління соціальним захистом та підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери, що, у свою чергу, має допомогти у наданні якісних соціальних послуг жителям громад. Представники громад – безпосередні учасники проєкту, візьмуть участь у циклі тренінгів та індивідуальних консультацій з управління наданням соціальних послуг в ТГ та з написання проєктних заявок, а також у навчальних поїздках до Польщі. Учасники, що підготують найуспішніші проєктні заявки, матимуть можливість отримати кошти на реалізацію власних ідей в рамках Фонду малих проєктів.

Географія проєкту: Полтавська, Донецька та Луганська області (окрім тимчасово непідконтрольних українському уряду територій).

Проєкт складається з чотирьох компонентів:

 1. Навчальні тренінги та консультації за участі польських експертів – протягом 2022 року для учасників із вказаних областей запланований цикл тренінгів, а також учасники отримають індивідуальну консультаційну підтримку. Метою тренінгів є проведення самооцінки спроможності ТГ в наданні соціальних послуг. Очікуваним результатом компоненту стане вміння визначити сильні сторони та сфери для вдосконалення, в тому числі планування заходів і проєктів для вдосконалення.
 2. Навчальні поїздки до Польщі – у 2022 році заплановано два навчальних візити до польських органів місцевого самоврядування для представників ТГ, які братимуть участь у проєкті. Кожен візит триватиме тиждень. Одним із елементів візиту буде підсумкова зустріч з польським експертом, який допоможе адаптувати приклади з польських територіальних громад (ґмін) до український реалій.
 3. Тренінг з планування власних проєктів та написання проєктних заявок – наприкінці 2022 року для учасників  планується проведення тренінгу, метою якого має бути набуття вмінь щодо подачі заявок для отримання грантових коштів,  задля вирішення проблем, які були визначені підчас проведення самооцінки.
 4. Фонд малих проєктів – в рамках проєкту у 2023 році буде оголошений відбір власних проєктів громад, спрямованих на розвиток системи надання соціальних послуг в громадах (в т.ч. на інфраструктурну складову). Найкращі заявки отримають співфінансування від Представництва Фонду в обсязі до 14 тис. доларів кожна.

Територіальні громади, які бажають взяти участь у проєкті, мають відповідати таким вимогам:

 • Громада надає соціальні послуги населенню та має для цього необхідні структури та кадри.
 • Готовність делегувати щонайменше 2 представників для участі у навчальних заходах та створити команду з проведення самооцінки спроможності ТГ в наданні соціальних послуг. Обов’язковою умовою є участь фахівця зі сфери соціальних послуг (напр., керівник Територіального центру соціального обслуговування) та особи зі складу виконкому ТГ або іншої особи з керівництва ТГ, відповідальної за соціальні питання.
 • Готовність керівництва громади взяти участь у вступному заході для голів громад.
 • Готовність взяти участь у всіх навчальних заходах програми є обов’язковою умовою для подачі заявки на співфінансування в рамках Фонду малих проєктів.
 • Наявність технічних можливостей для участі у заходах, що відбуватимуться онлайн.

Щоб надіслати свою заявку, ТГ мають заповнити анкету за посиланням.

Відбір громад буде відбуватися у два етапи:

 • Відбір заявок на основі заповнених анкет.
 • Співбесіди з представниками громад онлайн.

Правила відбору учасників доступні за посиланням.

Заявки приймаються до 11 березня 2022 р. Оголошення результатів першого етапу – 18 березня 2022 р, оголошення остаточного списку учасників – 25 березня 2022 р.