Жителі Менської громади, які потребують догляду, зможуть скористатися послугами Соціальної пральні. Запрацювала вона у приміщенні лазні на вулиці Суворова 64. ЇЇ облаштували за гроші польського фонду міжнародної солідарності та Менської міськради. Обійшлося це у понад 300 тисяч гривень. Вклад громади – 10%. У Менській ТГ прогнозують, користуватимуться послугами пральні понад п’ятсот людей.

Директорка Територіального центру соціального обслуговування Наталія Гончар каже, соціальну пральню відкрили на прохання своїх підопічних. Для цього проводили опитування. Найбільше послугу соціальної пральні чекали люди з сіл, оскільки у них відсутнє центральне водопостачання і неможливо підключити пральну машинку. З її слів, першочергово послугами пральні користуватимуться люди, які отримують соціальну допомогу вдома.

У рамках проєкту відремонтували приміщення колишньої лазні, закупили пральні машини, сушки автомат, відпарювачі, кошики для білизни, меблі, розповідає заступниця керівника Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Анастасія Чорногорська.

“Тема соціальної пральні серед цьогорічних заявок у нас ще на етапі консультування була популярною у нас. Кілька громад з такими ідеями виступали, але Менська перша, хто запропонував цю тему, подала таку заявку і ми підтримали її. Наприклад, для особи похилого віку чи особи з інвалідністю для котрих прання – це, дійсно проблема. І тому приїхати сюди і отримати таку послугу як прання своїх речей – це для них важливо і це як підкреслено у назві цього закладу – це для них достойне життя”.

Створення соціальної пральні «Достойне життя» було співфінансоване в рамках проєкту «Соціальні послуги: індивідуальна фасилітація для ефективного функціонування», що реалізується Фондом міжнародної солідарності і співфінансується в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.